anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

FELORAN
Substancje czynne leku:Diclofenac sodium

Forma leku:czopki 25 mg; czopki 50 mg; iniekcje 25 mg/ml; tabletki powlekane 25 mg; żel 1%.

Inne leki związane ze schorzeniamiBechterewa choroba Bolesna miesiączka Reumatyzm

Zawartość substancja czynna - diclofenac sodium.
Sposób działaniaPreparat działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Efekt uśmierzania bólu wynika z tego, że diclofenac przeciwdziała syntezie pewnych substancji (prostaglandyn), które zwiększają wrażliwość na ból. Działanie leku pojawia się po około 30 minutach od momentu zażycia leku i utrzymuje się do 12 godzin. Stężenie preparatu jest największe w płynach okołostawowych.

Zastosowanie Feloran stosuje się w leczeniu bólu i obrzęków w chorobach reumatycznych, w zesztywniającym zapaleniu stawów i kręgosłupa. W bólach pooperacyjnych. Lek zmniejsza bóle i krwawienia miesiączkowe.

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno stosować u pacjentów cierpiących na chorobę wrzodową, stany zapalne jelit, zapalenie odbytu, chorobę tkanki łącznej, która prowadzi do wysypki, bólów stawów, uszkodzenia nerek oraz zmian w obrazie krwi (lupus erythematodes). Leku nie wolno również stosować u osób uczulonych na Feloran, cierpiących na porfirię a także uszkodzenie wątroby oraz nerek.
Leku nie stosuje się dzieciom poniżej 6 roku życia.
Pacjenci ze skłonnością do krwawień, chorobami przewodu pokarmowego, a także schorzeniami nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.
Feloran upośledza sprawność psychofizyczną dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Feloran stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy poradzić się lekarza w sprawie stosowania innych preparatów podczas kuracji lekiem.

Działania niepożądaneZazwyczaj na początku leczenia pojawiają się przemijające zaburzenia przewodu pokarmowego, które zanikają po kilku dniach stosowania leku.
1/100- Ból żołądka, mdłości, wymioty, biegunka. Bóle i zawroty głowy, zmęczenie.
1/1000- <1/1000- Zmniejszona ilość płytek krwi, zmniejszona ilość białych ciałek krwi. Rozpad czerwonych ciałek krwi (anemia hemolityczna), zmniejszenie się ilości wszystkich ciałek krwi (anemia aplastyczna). Zaburzenia wzroku, podwójne widzenie, widzenie przez mgłę, szum w uszach, zaburzenia snu, drażliwość. Krwawienie z dróg trawiennych, zaburzenia w czynności wątroby, żółtaczka. Świąd, wysypka, zaczerwienienie skóry, wypadanie włosów, uczulenie na światło słoneczne. Zapalenie skóry oraz błon śluzowych z wysoką gorączką (syndrom Stevensa-Johnsona). Brak czucia w kończynach, krew w moczu, skąpomocz. Zapalenie nerek, martwica nerek. Gromadzenie się wody w organizmie. Ostre objawy alergii z napadami astmy.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.
W chorobach reumatycznych dawka dla pacjenta dorosłego wynosi zazwyczaj 75-150 mg dziennie w dwóch porcjach rano i wieczorem. W razie mdłości zaleca się stosowanie leku w formie czopków.
Dawka dla dzieci ponad 6 lat wynosi zazwyczaj 25 mg rano i wieczorem; dla dzieci o wadze ponad 50 kg podaje się taką samą dawkę jak dla pacjentów dorosłych.
Bóle pooperacyjne 50-100 mg dziennie w 1 - 3 dawkach.
Bóle menstruacyjne - w pierwszych oznakach menstruacji 50-100 mg dziennie w 1 - 3 dawkach podzielonych.
Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Żel stosuje się zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.

Opakowaniaczopki 25 mg a 6 szt.; czopki 50 mg a 6 szt.; czopki 100 mg a 6 szt.; iniekcje 25 mg/ml a 6 ampułek po 3 ml.; żel 1% a 60 g.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na piersi piękne paznokcie preparaty na ładne ciało problem z cellulitem cellulit produkty na paznokcie kolagen na piersi jędrna skóra ładna cera kolagen na piersi najlepszy kolagen menopauza preparaty na naczynka krwionośne produkty na włosy preparaty na naczynka krwionośne kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie bioder sport dla aktywnych bóle stawów łagodzenie zmarszczek piękne ciało kolagen dla seniorów problemy z dziąsłami piękne paznokcie zmarszczki sport dla aktywnych kolagen dla seniorów produkty na dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na piersi przeciw zmarszczkom bóle stawów redukcja zmarszczek kolagen jędrna skóra kolagen dla seniorów piękne paznokcie bóle stawów kolagen na cerę menopauza piękne paznokcie przeciw zmarszczkom piękna cera
piękne paznokcie ranking kolagen paradontoza przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła sport dla aktywnych piękna cera preparaty na naczynka krwionośne produkty dla sportowców redukcja zmarszczek produkty na włosy cera produkty na paznokcie wartościowy kolagen piękne ciało produkty na dziąsła sport dla aktywnych cellulit łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie cera na odporność piękna cera młody wygląd kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne jędrna skóra dziąsła produkty na włosy produkty na paradontozę preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd produkty na włosy przeciw zmarszczkom piękne paznokcie dziąsła ranking kolagen ładne włosy ranking kolagen produkty na dziąsła preparaty na naczynka krwionośne ładna cera paradontoza cellulit
design by anauk group ® © 2000 & 2019