anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

FERRO-GRADUMET
Substancje czynne leku:Ferrous

Forma leku:tabletki 525 mg; tabletki 150 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiAnemia

Zawartośćsubstancja czynna - ferrous sulfate.
Sposób działaniaŻelazo stanowi ważną część składową hemoglobiny, odgrywa zasadniczą rolę w procesach krwiotwórczych oraz procesach oddychania organizmu. Pobudza krwiotwórczą czynność szpiku kostnego.

ZastosowanieNiedokrwistość z powodu niedoboru żelaza, w okresach wzmożonego zapotrzebowania na żelazo, jak w ciąży w okresie wzrostu, w wieku podeszłym. Zapobieganie niedoborowi żelaza u dawców krwi, lub po znacznej utracie krwi.

OstrzeżenieFERRO-GRADUMET należy ostrożnie podawać w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz po resekcji żołądka.
Preparaty żelaza zabarwiają stolec na czarno, co nie ma jakiegokolwiek znaczenia dla zdrowia.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli FERRO-GRADUMET stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Skutek leczenia zmniejsza się, jeśli preparat żelaza podaje się równocześnie z lekami przeciw nadkwasocie żołądka. Należy zatem między tymi dwoma lekami stosować co najmniej 2 godzinną przerwę. Żelazo tworzy z preparatami zawierającymi tetracyklinę związek, który zostaje wydalony z ustroju nie wywołując jakiegokolwiek działania leczniczego. Należy zatem unikać stosowania tych 2 leków równocześnie. Przerwa między stosowaniem tetracykliny i żelaza powinna być co najmniej 3 godzinna. Jednoczesne stosowanie innych preparatów z FERRO-GRADUMET należy omówić z lekarzem. Leku nie należy podawać w anemii o niewyjaśnionej przyczynie.

Działania niepożądane>1/100
- Rozwolnienie lub zatwardzenie.
- Mdłości oraz bóle żołądka.
- Podrażnienie błony śluzowej żołądka.
- Objawy te w dużym stopniu zależą od wielkości dawki.

DawkowanieDorośli w celach leczniczych 1 tabletka 525 mg 3 razy dziennie. Zapobiegawczo 300 (dwie tabletki po 150 mg) mg na czczo. Dzieci 6-12 roku życia leczniczo 300 mg 3 razy dziennie. Po ustąpieniu niedokrwistości leczenie należy kontynuować 1-3 miesięcy w celu uzupełnienia rezerw żelaza w organizmie.

Opakowaniatabletki 525 mg a 30 szt. (Abbot); tabletki 150 mg a 30 szt. (Galenika).linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
preparaty na ładne ciało powiększanie piersi powiększanie piersi produkty na paznokcie kolagen na dekolt zmarszczki preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało dziąsła produkty na paznokcie wartościowy kolagen kolagen na dekolt piękne ciało produkty dla seniorów kolagen jędrne piersi paradontoza dziąsła kolagen dla seniorów cellulit piękne ciało problem z cellulitem jędrne piersi kolagen na stawy produkty na paradontozę wartościowy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów jędrne piersi ładna cera kolagen dla seniorów sport dla aktywnych produkty dla sportowców jędrne piersi preparaty na naczynka krwionośne kolagen na stawy paradontoza wartościowy kolagen wartościowy kolagen jędrne piersi cellulit piękna cera ładne włosy zmarszczki paradontoza
kolagen na cerę kolagen na stawy najlepszy kolagen zmarszczki problemy z dziąsłami kolagen kolagen na piersi łagodzenie zmarszczek wartościowy kolagen piękne ciało jędrna skóra problemy z dziąsłami produkty na odporność redukcja zmarszczek cera preparaty na ładne ciało ranking kolagen produkty dla seniorów młody wygląd ładna cera kolagen na piersi produkty na włosy produkty na paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na ładne ciało produkty na piersi menopauza produkty na włosy redukcja zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki produkty na piersi produkty na piersi preparaty na ładne ciało problemy z dziąsłami dziąsła produkty na włosy wzmocnienie bioder produkty na włosy cellulit cellulit redukcja zmarszczek produkty na paradontozę kolagen na stawy
design by anauk group ® © 2000 & 2019