anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

FUNGIZONE
Substancje czynne leku:Amphotericin B

Forma leku:iniekcje 50 mg

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje grzybicze

Zawartość substancja czynna - amphotericin B
Sposób działaniaAmphotericin B otrzymuje się ze szczepu bakterii Streptomyces. Preparat działa niszcząco na błonę komórkową grzybów. Fungizone działa na różne typy wewnętrznych infekcji grzybiczych, nie jest jednak skuteczny przeciw zakażeniom bakteryjnym lub wirusowym. Lek wydziela się bardzo powoli z organizmu.

Zastosowanie Rozsiane głęboko umiejscowione infekcje grzybicze oraz infekcje pierwotniakami, jak Leishmania (choroba występująca głównie na terenie południowej Ameryki rozprzestrzeniana przez ukąszenia insektów).

Ostrzeżenie Leku nie wolno stosować osobom uczulonym na amfoterycynę B. W czasie leczenia należy co drugi dzień kontrolować funkcję wątroby, nerek oraz morfologię krwi.

Działania niepożądane>1/100
- Dreszcze, gorączka, bóle głowy, bóle mięśni i stawów.
- Anemia.
- Bóle brzucha.
- Biegunka.
- Krwawienia z przewodu pokarmowego.
- Zaburzenia w gospodarce wodnej organizmu.
- Obniżenie poziomu potasu i magnezu.
- Uszkodzenie nerek.
- Pieczenie w miejscu wstrzyknięcia leku.

<1/1000
- Szok uczuleniowy.
- Obniżenie ciśnienia krwi.
- Zatrzymanie akcji serca.
- Wysypka.
- Zmiany w pracy wątroby.
- Skurcze mięśni.
- Podwójne widzenie.
- Zaburzenia akomodacji oka.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Fungizone stosowany jest wyłącznie w lecznictwie zamkniętym pod dokładną kontrolą kliniczną. Dawkę dostosowuje się do ciężaru ciała pacjenta oraz nasilenia i umiejscowienia infekcji.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Fungizone podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

PrzechowywanieLek należy przechowywać w temperaturze +4- +8°C; chronić od światła.

Opakowaniainiekcje 50 mg a 1 fiolka z substancją suchąlinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
paradontoza sport dla aktywnych kolagen piękna cera problem z cellulitem produkty dla sportowców wzmocnienie dziąseł i zębów ranking kolagen jędrne piersi bóle stawów sport dla aktywnych paradontoza cellulit młody wygląd produkty dla sportowców produkty dla sportowców produkty na dziąsła łagodzenie zmarszczek łagodzenie zmarszczek jędrna skóra wzmocnienie dziąseł i zębów redukcja zmarszczek kolagen na cerę najlepszy kolagen ładna cera piękne paznokcie najlepszy kolagen powiększanie piersi produkty na paradontozę produkty na paradontozę przeciw zmarszczkom produkty na paradontozę preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne produkty na włosy preparaty na ładne ciało piękne paznokcie piękna cera powiększanie piersi dziąsła wartościowy kolagen ranking kolagen produkty na dziąsła młody wygląd
kolagen na dekolt ładne włosy wartościowy kolagen kolagen piękne paznokcie bóle stawów jędrna skóra produkty na odporność piękne paznokcie cera powiększanie piersi przeciw zmarszczkom produkty na paradontozę cellulit wzmocnienie bioder zmarszczki preparaty na naczynka krwionośne produkty na paznokcie kolagen na stawy piękna cera cellulit łagodzenie zmarszczek produkty dla sportowców wartościowy kolagen piękne paznokcie ranking kolagen kolagen na cerę bóle stawów cera kolagen na stawy problemy z dziąsłami produkty na dziąsła kolagen na piersi kolagen na cerę wartościowy kolagen ładna cera menopauza produkty na dziąsła kolagen na piersi ładne włosy dziąsła produkty na dziąsła redukcja zmarszczek problem z cellulitem
design by anauk group ® © 2000 & 2019