anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

GLUCAGON
Substancje czynne leku:Glucagon hydrochloride

Forma leku:iniekcje 1 mg; iniekcje 0,5 mg/ml

Inne leki związane ze schorzeniamiCukrzyca insulino-zależna (typu I) Cukrzyca insulino-niezależna (typu II)

Zawartośćsubstancja czynna - glucagon hydrochloride
Sposób działaniaGlucagon zawiera substancję białkową, która jest wytwarzana w trzustce, podobnie jak insulina, lecz o wręcz przeciwnym działaniu. Glucagon powoduje wzrost stężenia cukru we krwi.

Zastosowanie Preparat stosuje się u chorych na cukrzycę w zapaści spowodowanej zbyt niskim stężeniem cukru we krwi. Stan taki pojawia się zazwyczaj na skutek zbyt dużej dawki insuliny.

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno podawać osobom chorym na nowotwór trzustki oraz na nowotwór kory nadnerczy, ze względu na możliwość pojawienia się nagłych skoków ciśnienia krwi.

Działania niepożądane1/100
- Mdłości i wymioty.

1/1000- <1/1000
- Reakcje alergiczne.

DawkowanieW razie utraty świadomości chory na cukrzycę powinien znaleęć się natychmiast pod opieką lekarską. W oczekiwaniu na pomoc lekarza może dobrze poinformowana o stanie chorego osoba wstrzyknąć choremu dawkę Glucagonu w taki sam sposób jak podaje się insulinę.
Dzieciom poniżej 5 lat podaje się 0,25 mg Glucagonu; dzieciom w wieku 5-10 lat 0,5 mg Glucagonu. Dzieciom w wieku ponad 10 lat oraz dorosłym 0,5 - 1 mg Glucagonu.
Nie wolno podawać osobie nieprzytomnej napojów lub jedzenia.
W opakowaniu znajduje się substancja sucha, rozpuszczalnik oraz strzykawka z igłą oraz instrukcja.

TrwałośćSporządzoną do wstrzyknięcia substancję należy zastosować natychmiast.

Opakowaniainiekcje 1 mg a 1 fiolka z substancją suchą + rozpuszczalnik, a 50 fiolek z substancją suchą + rozpuszczalnik (Eli Lilly); iniekcje 1 mg a 1 fiolka z substancją suchą; iniekcje 0,5 mg/ml a 1 fiolka z substancją suchą (Novo Nordisk).linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na stawy sport dla aktywnych problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało piękne ciało najlepszy kolagen produkty na piersi wartościowy kolagen problem z cellulitem kolagen dla seniorów kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne paradontoza produkty na piersi najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek cera ładne włosy ranking kolagen kolagen problem z cellulitem produkty na paznokcie cera dziąsła produkty dla sportowców ładne włosy młody wygląd sport dla aktywnych produkty na piersi kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne zmarszczki preparaty na ładne ciało cellulit przeciw zmarszczkom produkty na paznokcie na odporność łagodzenie zmarszczek najlepszy kolagen produkty na dziąsła produkty na piersi piękna cera kolagen na piersi menopauza
bóle stawów menopauza powiększanie piersi najlepszy kolagen cera kolagen na piersi zmarszczki kolagen na cerę ładna cera wzmocnienie bioder ładne włosy produkty na paznokcie produkty na piersi problem z cellulitem produkty na paradontozę preparaty na ładne ciało zmarszczki produkty na paradontozę wartościowy kolagen wzmocnienie bioder paradontoza kolagen na dekolt łagodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne kolagen na stawy wartościowy kolagen produkty na dziąsła ładne włosy wartościowy kolagen sport dla aktywnych cera preparaty na naczynka krwionośne menopauza cera kolagen na dekolt preparaty na ładne ciało dziąsła jędrna skóra młody wygląd młody wygląd kolagen na cerę najlepszy kolagen powiększanie piersi piękne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2019