anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

GUARDOCIN
Substancje czynne leku:Netilmicin sulfate

Forma leku:iniekcje 100 mg/ml

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne

Zawartośćsubstancja czynna - netilmicin sulfate
Sposób działaniaGuardocin działa na wiele szczepów bakteryjnych. Preparat należy do grupy aminoglykozydów. Antybiotyk hamuje syntezę protein w komórce bakterii i dzięki temu unicestwia je. Guardocin nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego podawany jest dożylnie lub domięśniowo.

Zastosowanie Poważne zagrażające życiu infekcje bakteriami wrażliwymi na Guardocin (posocznica, zapalenie wsierdzia).

OstrzeżeniePreparatu nie wolno podawać w uczuleniu na aminoglykozydy. Lek można podawać noworodkom jedynie w infekcjach zagrażających życiu. Jednoczesne podawanie antybiotyków z grupy cefalosporyn może wywołać poważne uszkodzenie nerek.

Działania niepożądane>1/100
- Wysypka, świąd.
- Białko w moczu, wzrost poziomu kwasu moczowego w moczu.
- Zawroty głowy i zaburzenia równowagi.
- Pogorszenie się słuchu.

1/1000
- Zmiany obrazu krwi.
- Pokrzywka.
- Zmiany w pracy wątroby.

<1/1000
- Bóle głowy.
- Anemia.
- Obniżenie ciśnienia krwi.
- Uszkodzenie nerek.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Przed ustaleniem dawki należy zbadać koncentrację leku w osoczu. Leczenie trwa na ogół 7 - 14 dni. W czasie leczenia pacjent powinien spożywać dużo płynów.

Ciąża i karmienieRyzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno podawać Guardociny podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 100 mg/ml a 10 ampułek po 2 ml, a 10 ampułek po 1,5 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
przeciw zmarszczkom piękna cera paradontoza jędrne piersi powiększanie piersi powiększanie piersi powiększanie piersi najlepszy kolagen produkty dla seniorów produkty na paradontozę kolagen dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów paradontoza bóle stawów łagodzenie zmarszczek piękna cera zmarszczki piękne ciało produkty na włosy preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało kolagen na piersi kolagen preparaty na naczynka krwionośne problem z cellulitem produkty na piersi wzmocnienie bioder piękna cera piękne ciało na odporność produkty na włosy ładne włosy młody wygląd jędrna skóra preparaty na ładne ciało jędrne piersi problemy z dziąsłami jędrne piersi kolagen na dekolt ładne włosy kolagen dla seniorów paradontoza produkty na paradontozę zmarszczki
cellulit jędrne piersi produkty na paznokcie kolagen na dekolt produkty na piersi ranking kolagen zmarszczki kolagen na piersi łagodzenie zmarszczek menopauza powiększanie piersi jędrna skóra kolagen na cerę preparaty na ładne ciało preparaty na ładne ciało łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie cellulit ranking kolagen cera wzmocnienie bioder menopauza wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na dekolt kolagen na stawy produkty na paradontozę piękna cera ładne włosy wartościowy kolagen kolagen na piersi preparaty na naczynka krwionośne kolagen na dekolt powiększanie piersi preparaty na ładne ciało produkty na dziąsła przeciw zmarszczkom bóle stawów preparaty na naczynka krwionośne wartościowy kolagen produkty na dziąsła produkty na paznokcie redukcja zmarszczek produkty na piersi dziąsła
design by anauk group ® © 2000 & 2019